דף הבית >> שיח נשים - הבלוג >> ראיון עבודה- איך לצלוח אותו
 
קצת עליי: לילי מלמד כהן, בוגרת תואר ראשון במדעי החברה וקורס הכשרת מאמנים במכללת ICCM.
מאמנת אישית, זוגית ועסקית באור יהודה.
בעלת ניסיון בתפקידי ניהול, גיוס, הדרכה ומשאבי אנוש. מאמנת דורשי עבודה באמצעות מתן כלים מעשיים והתמקדות, תוך שיפור התקשורת הגלויה והסמויה וכן פיתוח הביטחון העצמי.
מלווה משפחות ויחידים להתנהלות כלכלית אחראית וחברת הועד המנהל בעמותת "אחת אחת".
ראיון עבודה, מה השאלה?
בין אם את כרגע בין עבודות או רוצה לשדרג את התפקיד הבא שלך בתוך הארגון או מחוצה לו, יהיה עלייך לעבור ראיון עבודה.
ראיון הינו תהליך בו המראיין פוגש אותך ושואל שאלות בנוגע לניסיון התעסוקתי שלך, כישורייך ואופייך. אז מה עלייך לעשות על מנת שהתפקיד הנחשק יהיה שלך?
ראשית, חשוב לזכור כמה דברים: בדרך כלל, לכל תפקיד, מגיעים עשרות קורות חיים, יחד עם זאת לא כולם מוזמנים לראיון. לכן, כבר בשלב כתיבת קורות החיים, יש להקפיד על ניסוח ענייני, קריא ועל פי סדר כרונולוגי הפוך- מהמאוחר למוקדם וזאת על מנת שמה שיבלוט לעין של המראיין הוא הניסיון התעסוקתי האחרון שבדרך כלל גם רלוונטי לתפקיד הבא.
יש לכתוב על הניסיון התעסוקתי הרלוונטי ולהדגיש את הניסיון שיכול להתאים לתפקיד אליו את מגישה מועמדות. לאחר מכן, ברוב המקרים, תעברי ראיון טלפוני. זהו ראיון לכל דבר וחשוב לשמור על רושם טוב. יש לוודא כי הנך נמצא בסביבה שקטה שמאפשרת לך לשוחח בנינוחות. במידה ולא, כדאי להסביר זאת למראיין ולבקש לחזור אליו במועד מתאים יותר. בראיון הטלפוני יש לענות תשובות ענייניות וממוקדות לתפקיד המבוקש.
השלב הבא- הוא שלב הראיון הפרונטאלי. בטרם תגיעי לראיון, כדאי לקרוא קצת על פעילות החברה באינטרנט, על התפקיד אליו את מיועדת ולהכיר היטב את קורות החיים שלך. חשוב להגיע בלבוש ייצוגי, סולידי ואסתטי. לראיון מומלץ להגיע לפניי הזמן כדי לחוות את סביבת העבודה והצוות. במהלך הראיון יש להקפיד על הקשבה למראיין, להבחין בין עיקר לטפל, לדבר בשפה חיובית במיוחד כאשר מדברים על מקומות עבודה קודמים ולהכין תשובות לשאלות שחוזרות על עצמן וכן דוגמאות להתנסות ולפתרון בעיות שצצו במהלך עבודתכם האחרונה. יש להקפיד על שפה חיובית, בעיקר כאשר מדברים על מקום העבודה האחרון. להכין שמות וטלפונים של ממליצים (מנהלים ממקומות העבודה האחרונים) ולוודא שאכן ימליצו. במהלך הראיון יש לשדר נינוחות, יחד עם זאת לא לחרוג לגבולות המראיין. בסיום הראיון להודות למראיין ולהמתין לתשובה חיובית.
חשוב לציין, מדובר בטיפים בסיסיים. יחד עם זאת, לעיתים קרובות תהליך של מציאת עבודה דורש שינוי גישה אישית ופיתוח ביטחון עצמי ולכן ניתן להיעזר בתהליך של אימון אישי.
בתהליך האימון ניתן לזהות חסמים מעכבים ולהתמודד איתם באמצעות עבודה עצמית ממוקדת.
לפגישת היכרות ללא תשלום ניתן ליצור קשר 052-8736777 לילי 
 
 
Facebook
אחת אחת, מנהלת נשים בקעת אונו
טלפון: 058-4111614
מייל: infomnbo@gmail.com